» » Hashim Shala Dhe Tahir Drenica - Si Dikur Edhe Tani

🎸 Hashim Shala Dhe Tahir Drenica - Si Dikur Edhe Tani Album

🎸 Hashim Shala Dhe Tahir Drenica - Si Dikur Edhe Tani Album
 • Performer: Hashim Shala Dhe Tahir Drenica
 • Title: Si Dikur Edhe Tani
 • Genre: Country
 • Cat #: EP 16262
 • Label: PGP RTB
 • Country: Yugoslavia
 • Date of release: Aug 1970
 • Style: Folk
 • FLAC size 1773 mb
 • MP3 size: 2928 mb
 • Record From Vinyl, 7", EP

Tracklist

1Sa Hok Të Mirë Që E Ke Gjepin
2Shkoi Në Qytet - Për Te Mos Vet...
3Do T'i Bijmë Katundit Të Ri'
Written-by [Popullore] – Traditional
4Puna E Juaj Po Na Gëzon

Credits

 • Mastered ByГАША
 • PerformerHabib Shala, Osman Gllareva
 • VocalsHashim Shala, Tahir Drenica
 • Written-ByHashim Shala (tracks: A2 to B2)

Barcodes

 • Matrix / Runout (Runout A): EP 16262 A 25080 ГАША
 • Matrix / Runout (Runout B): EP 16262 B 25080 ГАША
 • Other (Rights Society): B.I.E.M.

Album

Посмотреть сведения об участниках альбома, рецензии, композиции и приобрести альбом 1970 Vinyl от Si Dikur Edhe Tani на Shala, Tahir Drenica - Sa Hok Të Mirë Që E Ke Gjepin mp3. mp3 Player. Music video: Watch now Hashim Shala, Tahir Drenica's video clip of album Si Dikur Edhe Tani. See also releases of Hashim Shala, Tahir Drenica: Click to release cover to see details: Kenga E Hasan Ages. Kanga E Skenderbeu. The page does not contains any audio, text, video media material, protected by copyright law and does not contains any illegal MP3. Tahir Drenica dhe Hashim Shala Pjetri i Karadakut - Продолжительность: 9:00 Sami. Tahir drenica DHE shaban baksi - lulzoj fusha. Emision kushtuar rapsodit Tahir Drenica Vlerat e folklorit pjesa 1 Tv Dikur Dhe Tani with DRENICA TAHIR. Artist: SHALA HASHIM. Album: Epy Ploče - Kosovo 6, 2013. Now playing . SHALA HASHIM. Tahir Drenica Hashim Shala - URA E SHENJTË. Sheila on 7 is the first album by Sheila on 7. It was released in : Shala Hashim, Drenica Tahir, Song: Kënga E Sylë Rezallës, Duration: 4:25, File type: mp3. Shala Hashim, Drenica Tahir Kënga E Sylë Rezallës. Duration: 4:25 File type: mp3. Play online Download. Download Shala Hashim, Drenica Tahir Kënga E Sylë Rezallës. download 2:58. Shala Hashim, Drenica Tahir Ëka Po M'rrin Karshi-Karshi. Tahir e Hashim dhe Qazim Berisha viti 1970 Çka po m'rrin karshi karshi. Tahir Drenica. Hashim e Tahir - Po thrret pasha more boshnjak. Tahir Drenica, Durmish Kadishani dhe Habib Shala violine ne Suedi viti 1986. Kanga Petri i. Salih Bajrami & Feriz Krasniqi Legjenda-T E Folklorit Shqiptar. Vellezrit Qetaj - Official. Hashim Shala dhe Tahir Drenica - Kanga Boshnjakit. Request Chords. Osman Sefa edhe Ise Llapqeva Dert mi dert. Tahir Drenica dhe Hashim Shala - Elif elif -Rrënjët Tona. Isuf aga. tahir drenica DHE hashim shala. TAHIR DRENICA DHE HASHIM SHALA KENGA SEJDE . Tahir Drenica dhe Hashim Shala Pjetri i Karadakut

Albums Similar to Hashim Shala Dhe Tahir Drenica - Si Dikur Edhe Tani
Contacts | Privacy Policy | DMCA
All rights reserved.
enm-lille.fr © 2017-2021